Мальовнича і красива наша Полтавщина!
Напевно сам Господь Бог створив її такою. Безліч лісів та перелісків, полів, річок і озер, плес чудових комишів, де знайшли свій затишний притулок і мешкають безліч звірів, птахів, та різних видів риб. Одним словом, райський куточок для мисливців і рибалок.
Полтавщина є однією з центральних областей України, розташованої у лісостеповій та степовій зонах, з великим різноманіттям тваринного світу. Зараз близько 90 видів тварин, що мешкають в Полтавській області, занесені до Червоної книги України, і більше ніж 22 види підлягають особливій охороні.

Про збереження і відтворення флори та фауни дбають місцеві органи виконавчої влади, місцевого самоврядування, інші державні структури та громадські об'єднання.
Одним із таких громадських об'єднань є Полтавська обласна організація Українського товариства мисливців і рибалок, яка ще в ті далекі часи 10 липня 1921 року була створена у відповідності з Постановою Народних Комісарів, а називалась вона - Спілка мисливців і рибалок. У 1933 році через політичні негаразди спілку було ліквідовано.

У 1946 році після прийняття постанови уряду республіки про організацію Українського добровільного товариства мисливців і рибалок наступив новий етап у становленні і розвитку обласного оргбюро Полтавської обласної ради Українського добровільного товариства мисливців і рибалок.

Діяльність Полтавської обласної організації Українського товариства мисливців і рибалок (УТМР) бере свій офіційний початок з підтверджуючими матеріалами з 1946 року з тодішньою назвою Українське добровільне товариство мисливців і рибалок (УДТМР), де 13 червня 1946 року наказом № 1 на посаду виконуючого обов'язки голови обласного оргбюро Полтавської обласної ради було призначено Корольова А.
У зв'язку із проведенням 1 червня 1947 року першого обласного з'їзду делегатів УДТМР Полтавської області і виборами правління обласної ради УДТМР роботу оргбюро вважається закінченою. І згідно рішення 1-го обласного з'їзду делегатів УДТМР Полтавської області першим головою Полтавської обласної ради УДТМР обрано Московець С.
Девізом у своїй роботі організація обрала: «Перш, ніж брати, - необхідно вкладати».
З таким девізом на протязі усього цього періоду працює організація. У різні часи її очолювали: Ватолін А.І., Ціцуренко В.Д., Шило М.М., Спінжар В.І., Домненко В.М., а з 1993 року і до цього часу Боровик К.О.

Члени Полтавської обласної організації УТМР, очолюваної головою президії Костянтином Олексійовичем Боровиком, справді спочатку вкладають, а потім беруть. Мисливці та рибалки − члени УТМР - сплачують членські внески, проводять природоохоронну роботу, а їхня кількість на 01 січня 2012 року - 16 тис 440 осіб. Це ні багато, ні мало − 527 первинних мисливських організацій, які об'єднано у 23 районні, 2 міські та одну міськрайонну організації, з яких 21 організація мають статус юридичної особи. Отож, висновок очевидний - громадяни області, які бажають займатись полюванням, зрозуміли: альтернативи громадському об'єднанню у доступності до такого захоплення немає. Цю тенденцію, що відображає настрої людей, ми ретельно зберігаємо та примножуємо.
За весь цей період в організації активно працювали секції: мисливсько-стендового спорту, яка підготувала багато спортсменів розрядників, у тому числі і Майстрів спорту СРСР - Ціцуренко К.В., Нігрієнко Є., Пугно В.І., Холостов І.А., Озерський Г.О., Нечипоренко В.П., Боровик К.О., а збірна команда області по стендовій стрільбі була призером і переможцем змагань УТМР.
Секція риболовного спорту підготувала багато спортсменів розрядників, в тому числі і Майстрів СРСР з риболовного спорту - Московчук О., збірна команда рибалок Полтавської організації також була призером змагань УТМР.
Секція
мисливського собаківництва області була знаною не тільки в Україні, а й далеко
за її межами в колишньому Радянському Союзі. Собаки мисливських порід
власниками яких були члени УТМР у Полтавській області були кращими на різного
роду змаганнях та виставках. Тут слід відзначити кінологів та членів секції:
Майборода Н.В., Косоногова І.В., Майстренко М.І., Обриньба К.А.
Полтавська обласна організація УТМР була неодноразовим переможцем Соціалістичних змагань за, що перехідний Червоний прапор назавжди залишився у Полтавській обласній організації. По підсумках роботи за роки, коли Україна стала самостійною державою, обласна організація хоч і зазнала суттєвих змін, але все рівно залишається в рядах кращих по системі Українського товариства мисливців і рибалок.