Самообман, підміна понять та їх результати

19.12.2023

Саме так можна охарактеризувати нинішній стан "ходіння по муках" користувачів мисливських угідь в Україні. Ось уже упродовж двох років не проводиться полювання через відомі причини — війна та встановлені у зв'язку з цим обмеження. Та це, мабуть, зрозуміло кожному, хто може тверезо оцінювати дану заборону. І коли на першому році відсутність можливості здійснювати полювання не викликало особливого занепокоєння в мисливських господарствах та природному середовищі. Користувачі мисливських угідь мали деякі заощадження, які давали можливість виконувати свої обов'язки, а надія на перемогу та закінчення війни була панівною.

Що ж трапилося з часом: змінилася ситуація у навколишньому природному середовищі з загрозою виникнення епізоотичних ситуацій, пов'язаних з участю диких тварин (сказ, африканська чума свиней) через збільшення їх чисельності, а ще до цього додалися бродячі собаки, коти, все це не могло не вплинути на відношення до цього з боку користувачів мисливських угідь, громад та органів влади.

Надія на те, що дана проблема вирішиться сама по собі призвела до загострення даного питання на державному рівні.

На території Полтавської області це вирішується наступним чином: формуються групи єгерського складу, які подаються до військових адміністрацій, визначається графік проведення заходів по регулюванню чисельності лисиці червоної, визначеного Держпродспоживслужбою, з доведенням кількості відстрілу лисиці кожному окремому господарству. Про час, місце проведення заходів по регулюванню чисельності лисиці червоної повідомляється місцеве управління поліції.

При виконанні доведеного плану добування лисиці червоної, дані заходи будуть припинені.

Чи зможе це довести чисельність лисиці червоної до норми 0,5-1 гол. на 1000 га мисливських угідь, питання відкрите.

А от між мисливською спільнотою вже виникли суперечки про те, що вони не потрапили до списку тих, хто був залучений до відстрілу лисиці червоної, через те, що у даних групах ті хто потрібні, а не вони.

Багато хто просто не розуміє, що даний захід це не полювання, а відстріл лисиці для проведення досліджень ветеринарної служби про ефективність проведеної пероральної імунізації представниками єгерської служби користувачів мисливських угідь.

Відбулася підміна поняття полювання, як регулювання чисельності хижих тварин. У деяких засобах масової інформації пролунало це так, як відкривається полювання, але в деяких регіонах, кому погоджено ліміти добування (до лімітів або точніше лімітованих видів віднесено дикий кабан, коза та олень), а усім іншим погоджено норми добування хутрових звірів. І почала розганятися хвиля, що потрібно мисливській спільноті натиснути на користувачів мисливських угідь, бо це від них залежить бути полюванню чи не бути, у тому чи іншому регіоні. Мисливці люди довірливі, а тим більше, що це написано у ЗМІ, передається від одного мисливця іншому, чому ж тут не бачити свого "ворога" в особі того чи іншого користувача мисливських угідь. І навіть ні в кого не виникло бажання з'ясувати, а чому, наприклад у Полтавській області відсутнє затвердження лімітів парнокопитних звірів, на якій стадії воно знаходилося, і знаходиться. Почалося з'ясування не про те, яка саме ситуація з даними відстрілами, а "чому ви сидите, і нічого не робите для того, щоб відкрили полювання".

Які ж можуть бути результати даного заходу по виконанню, а точніше втіленню даних лімітів та норм добування у практичній площині. Усе це залежить від військових адміністрацій, а не від користувачів мисливських угідь.

Самообманом якраз і було таке поняття, коли видавалося бажане за дійсне.

Наступив той момент, коли потрібно було приймати відповідні рішення на рівні центральних органів, яким делеговані повноваження пов'язані з веденням мисливського господарства, екологічною безпекою та епізоотичним благополуччям.

Активізувалися громадські об'єднання, пов'язані з мисливством, науковці, депутатський корпус, справа дійшла до залучення міжнародних організацій. І здавалося, що справа зрушилася з місця.

Що ж відбулося насправді: поняття полювання стало носити назву "регулювання чисельності хижих тварин", зокрема лисиці червоної, але з однією приміткою "єгерським складом", хоча і до цього єгері мали право це робити, більш того це входить у їх функціональні обов'язки згідно Закону України "Про мисливське господарство та полювання" стаття 32.

Перед прийняттям такого рішення було проведено пероральну імунізацію, а для отримання відповідних висновків про ефективність даного заходу, необхідно провести дослідження, для чого у відповідний термін добувається вказана у приписі лисиця червона, як основний матеріал для досліджень. При цьому, до кожного користувача доводиться план відстрілу, а значить при його виконанні будь-який відстріл особами, які не віднесені до статусу єгеря, забороняється.

До того ж, на даний час діє Розпорядження обласної військової адміністрації "про заборону полювання на території області, окрім заходів по виконанню комплексу біотехнічних робіт, та заходів по підтримці екологічного благополуччя.

Щодо парнокопитних та недопущення у їх середовищі виникнення епізоотії з африканської чуми свиней, до цього часу незрозуміло, і будь-які пояснення відсутні.

Шановні мисливці, користуйтеся лише перевіреною інформацією, що стосується нашої діяльності, ми Вас про це постійно інформуємо та будемо інформувати і в майбутньому.

Не шукайте винних там, де їх немає, та сприяйте у вирішенні наших спільних завдань.

СЛАВА УКРАЇНІ!

ГЕРОЯМ СЛАВА!

УКРАЇНА БУДЕ!

Оргвідділ Полтавської обласної організації УТМР

Полтавська обласна організація УТМР 
Всі права захищені 2023
Створено за допомогою Webnode Файли cookie
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати