Зберегти систему та адаптувати її до сучасних вимог - це наш обов'язок

11.01.2024

10 січня 2024 року о 10:00 відбулося розширене засідання Полтавської обласної ради Українського товариства мисливців і рибалок, по скайпу, в якому взяли участь голови районних, міських та міськрайонної організацій УТМР, директори мисливських господарств Полтавської обласної організації.

Такі засідання зараз набувають неабиякого значення, і в Полтавській обласній організації проводяться регулярно. В свою чергу це дає можливість без додаткових фінансових затрат, які були пов'язані з приїздом до Полтави, отримувати інформацію від районних структурних підрозділів про стан справ як по організаціях, так і по мисливських господарствах, та своєчасно реагувати на них.

До даного заходу вже не вперше долучився Микола Скорий, виконуючий обов'язки голови Всеукраїнської ради УТМР та голова Чернігівської обласної організації УТМР Олена Сачок.

На порядок денний було винесено найбільш актуальні питання діяльності організацій у період воєнного стану та наболілі питання мисливських господарств по виконанню ними договірних умов по веденню мисливського господарства.

Кожен з учасників засідання мав можливість висловити своє бачення даних проблем та запропонувати шляхи їх вирішення.

Кожен по-своєму бачить проблему та намагається її вирішувати, але в одному усі ці бачення зводяться до того, що незважаючи на відсутність фінансування, нерозуміння проблеми з боку представників державних структур, ролі мисливських господарств у питаннях епізоотій, охорони та збереження тваринного світу, середовища їх перебування, усвідомлюючи свою роль у цьому, - мисливські господарства виконують свої обов'язки, в основному на громадських засадах, заготовлюючи корма та викладаючи їх в угіддя, охороняють тварин від браконьєрів, для яких ніколи не існує поняття відкрите полювання чи закрите, їм всеодно, вони як ненажерливі істоти, маючи дорогі машини, дорогу зброю, різного роду приціли, тепловізори, прилади нічного бачення, ганяють бідолашних звірів з єдиною метою напхнути свої ненажерливі брюха, користуючись безкарністю та нерівними умовами єгерського складу, у якого відсутнє те обладнання, яке є у них.

І лише завдячуючи патрульній поліції, минулого року було затримано декілька таких злочинців у Карлівській та Полтавській громадах.

Мисливські господарства у минулому році виконали на своєму рівні заходи, пов'язані з регулюванням чисельності лисиці червоної, але на даний час її чисельність перевищує допустимі норми через відсутність можливості залучення мисливців. Після проведення пероральної вакцинації, яку проводили користувачі мисливських угідь разом з представниками ветеринарного відомства, було передано на дослідження певну кількість лисиці червоної, яку єгерський склад добував під час доведення її щільності до визначеної норми. Усе це проводилось за власні кошти мисливських господарств, при тому, що у господарствах працюють, як правило, директор та бухгалтер на відсоток від мінімальної заробітної плати. Саме про це говорилося на нараді, коли вносилися зміни у штатний розпис керівних органів апарату обласної ради, мисливських господарств, які з цього року у переважній більшості написали заяви на відпустки без збереження заробітної плати, водночас виконують свої обов'язки по веденню господарської діяльності, з надією на перемогу України у війні, де у складі ЗСУ знаходяться багато наших мисливців, в тому числі і з числа штатних працівників.

Які саме рішення були прийняті на даній нараді:

  • Скорочення штату апарату обласної ради до чотирьох осіб, з виплатою заробітної плати 0,5% від посадових окладів, як правило мінімальної по Україні.
  • Готуватися до проведення позачергових конференцій в онлайн режимі, після внесення змін до Статуту УТМР.
  • Підготуватися до проведення щорічного обліку диких тварин.
  • Постійно проводити єгерським складом заходи по регулюванню чисельності лисиці червоної та недопущення виникнення епізоотичних ситуацій у мисливських угіддях наданих у користування.
  • Звернутися до місцевих громад з пропозиціями про співпрацю у веденні мисливського господарства на територіях відповідних громад.
  • Провести роботу по залученню добровільної допомоги фізичних та юридичних осіб, при необхідності підготувати договори про співпрацю, а можливо і по створенню спільної структури.
  • Провести розширені засідання рад усіх рівнів, з метою ознайомлення членів організації з існуючими проблемами та спільного пошуку їх вирішення.

Микола Скорий проінформував присутніх про ситуацію в системі УТМР, висловив своє бачення про внесення змін у діяльність Товариства у плані відкритості надання інформації та взаємодії з організаціями по своєчасному реагуванню на проблеми, і їх усунення. Довів до відома, які заходи у 2023 році проводила президія та рада по відстоюванню інтересів членів УТМР та мисливської спільноти.

Кожен мав можливість задати Миколі Скорому питання та отримати на них відповідь.

Незважаючи на ті труднощі, які чекають Полтавську обласну організацію УТМР та її мисливські господарства у 2024 році, кожен з представників добре розумів, що саме від кожного з них залежить подальша доля організації і мисливських господарств.

Чи зможемо ми втілити в життя наші завдання, залежить не тільки від свідомості штатних працівників, а й від мисливців, які свого часу, шляхом виборів, наймали на роботу керівні органи організації, забезпечуючи їх відповідним фінансуванням, а мисливське господарство потребує фахового підходу до нього з боку органів влади не як до полювання, а як до заходів по збереженню тваринного світу, навколишнього природного середовища, недопущення виникнення епізоотичних ситуацій, надання робочих місць та поповнення державного бюджету.

Що ж цього вийде покаже час.

Ми будемо робити усе від нас залежне для того, щоб після Перемоги над ворогом була можливість взяти рушницю в руки замість автомата, кулемета чи іншої бойової зброї, нашим захисникам і захисницям вийти у мальовничі куточки рідного краю, побачити дичину, випити з друзями по чарочці і сказати: "Ви недаремно проводили цей час, поки ми захищали нашу землю від ворога".

Слава Вам, Захисники і Захисниці!

Слава Україні і її Збройним Силам!

Кожен на своєму місці повинен робити усе від нього залежне, щоб вносити ту краплинку у загальну справу, а вона у нас одна - ПЕРЕМОГА.

З таким настроєм було завершено засідання ради Полтавської обласної організації Українського товариства мисливців і рибалок.

Оргвідділ Полтавської обласної організації УТМР

Полтавська обласна організація УТМР 
Всі права захищені 2023
Створено за допомогою Webnode Файли cookie
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати